Update uit groep 8

Schoter Duijn nieuws van 16-05-2025

Beste ouder(s)/verzorger(s),

 

De laatste periode van groep 8 is ingegaan. Een drukke periode waarin wij als groep nog veel gaan doen, denk aan kamp, sportdag en de musical. Ook is het een periode waarin de laatste voorbereidingen voor het VO gepland staan. Zo zijn de kinderen deze week begonnen met een nieuwe weektaak. In deze weektaak staan alle opdrachten die aan het einde van de week af moeten zijn. Hiermee scherpen wij het leren plannen iets meer aan.

Verder zijn we begonnen met het thema: ‘Het menselijk lichaam’. Hierbij hebben we geleerd over de bloedsomloop. Er zijn verschillende teksten gelezen en hierbij is er gebruik gemaakt van het opzoeken van informatie via verwijzingen. De gevonden informatie is verwerkt in een tekening van de bloedsomloop in het lichaam.

Tijdens taal staat het maken van een volg centraal. Hiervoor maken de kinderen een vlogplan waarin nagedacht wordt over het begin, het midden stuk en het einde, passende gezichtsuitdrukkingen en taalgebruik. Ook de verschillende vormen van presenteren komen aan bod.

Bij spelling leren we over samenstellingen, koppelwerkwoorden en het toepassen van werkwoordspelling.

Tijdens rekenen is er gewerkt aan het oplossen van contextproblemen over procenten, verhoudingen, breuken en kommagetallen. Ook is er gewerkt aan het kritisch kijken naar bijvoorbeeld krantenberichten met getallen waarbij de vraag vaak was: ‘Kan dit kloppen?’.

Daarnaast zij wij bezig met het oefenen voor de musical. De kinderen zijn erg serieus en enthousiast aan het repeteren en dat geeft resultaat! In korte tijd zien we een enorme groei en de verschillende scenes en liedjes komen al echt samen.

 

Wij wensen u een fijn weekend!

 

Met vriendelijke groet,

Ingeborg de Bruin en Yannick Berends

IMG_4556 IMG_4556
IMG_4543 IMG_4543
IMG_4541 IMG_4541